Aktualności

imagesNa podstawie ogłoszenia Prezydenta Miasta Sosnowca z dnia 19.10.2020 r. o możliwości zgłaszania kandydatur do Rady Działalności Pożytku Publicznego, które zakończyło się dnia 26.10.2020, poniżej przedstawiamy Państwu opisy osób zakwalifikowanych do głosowania - zgodne ze złożonymi formularzami zgłoszeniowymi kandydatów do Sosnowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Głosowanie odbędzie się od 02.11.2020 do dnia 16.11.2020 r. Urna, do której mogą Państwo wrzucić swój głos, będzie dostępna w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy Placu Kościuszki 5.

company logoSzanowni Państwo,
na stronie internetowej www.zus.pl opublikowaliśmy ważne informacje na temat danych o kwarantannie lub izolacji domowej, niezbędnych do wypłaty zasiłku chorobowego lub opiekuńczego.

orleta 2

Trzeba mieć niesamowicie waleczny charakter aby w totalnym osłabieniu udowodnić, że złoto im się należało. 25 października w Siemianowicach Śląskich odbył się trzeci i ostatni turniej w ramach Mistrzostw Województwa Śląskiego w kategorii U-12.

post reklamaZapobieganie suszy w mieście to temat przewodni tegorocznej edycji Climathonu, 24-godzinnego hackatonu klimatycznego, który EIT Climate-KIC współorganizuje z Górnośląsko-Zagłębowską Metropolią.

121515784 342907613829038 1421426357048611619 nPrzedstawiamy Państwu wywiad przeprowadzony z Paniami Iwoną Kulawik oraz Agnieszką Omirską, przedstawicielkami Fundacji Idea Fixe.

Pani Iwona jest prezesem Fundacji Idea Fixe. Prywatnie - Mama dla syna Patryka z Autyzmem, córki Katarzyny, żona dla męża Adama a dla wszystkich innych społecznik, przyjaciółka, pasjonat i twórca rękodzieła wszelakiego.

Pani Agnieszka - wiceprezes Fundacji Idea Fixe. Prywatnie – Mama Natalki z Zespołem Aspergera, żona dla męża Pawła. Pedagog, społecznik organizator spotkań Klubu Rodzica. Powstaliśmy jako Klub Rodzica 5 lat temu. Początkowo działałyśmy pod pewną fundacją
z innego miasta, później już jako samodzielna niezrzeszona jednostka. Jako Fundacja Idea Fixe oficjalnie działamy od 30 kwietnia 2020 roku.

INFORMACJA W SPRAWIE STYPENDIÓW SPORTOWYCH MIASTA SOSNOWCA

Działając w imieniu Prezydenta Miasta Sosnowca, informuję, że stypendia sportowe na 2021 rok będą przyznawane według nowych zasad, które zostały określone w Regulaminie przyznawania i pozbawiania Stypendiów Sportowych Miasta Sosnowca stanowiącym załącznik do Uchwały Nr 550/XXX/2020 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 27 sierpnia 2020 roku w sprawie ustanowienia Stypendiów Sportowych Miasta Sosnowca (DZ. URZ. WOJ. SLA z 2020 roku poz. 6483).

Do 30 października br. można składać wnioski w ramach 1.5 Rozwój potencjału zawodowego osób z niepełnosprawnościami / 1.5.1 Rozwój potencjału zawodowego osób z niepełnosprawnościami.

main logo

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2020 pn. „Pokonamy bariery”

20150421092538 0 srdpp1Na podstawie §9 uchwały Nr 625/L/2017 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 22 czerwca 2017 roku  w sprawie: trybu powoływania, organizacji oraz trybu działania Sosnowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz w oparciu o wniosek organizacji pozarządowych prowadzących działalność na terenie Sosnowca z 28 września 2020 r. o powołanie Sosnowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego Prezydent Miasta Sosnowca ogłasza możliwość zgłaszania kandydatur do Rady Działalności Pożytku Publicznego, terminie i miejscu głosowania. 

Ogłoszenie

Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszeniowy kandydata

zdanowicz

Drugi dzień weekendu zarezerwowany był na rozgrywki U-12 w rozgrywkach Ślaskiej Ligi. Już w sobotę sosnowiczanki wiedziały, że do Tarnowskich Gór będą musiały pojechać bez 5 zawodniczek z podstawowego składu. W ich miejsce aby nie oddać meczy walkowerem musiały wejść zawodniczki z kategorii U-10.

orlęta w lidze młodzików

Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał. Faworyzowany KKS Kolejarz Gliwice został pokonany przez Sosnowiczan w Śląskich MIstrzostwach Młodzików.

orlęta

W sobotnie przedpołudnie do Siemianowic Śląskich na swój ostatni turniej w ramach rozgrywek w kategorii U-10 wybrały się dzieci trenujące hokeja na trawie spod szyldu UKS Orlęta Sosnowiec/SP 15 Sosnowiec.

barieryPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2020 pn. „Pokonamy bariery”.

rodzinaMinisterstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłasza nowy nabór w ramach otwartego konkursu ofert na projekty informacyjno-edukacyjne i szkoleniowe wspierające rodziny.

Termin składania ofert upływa 4 listopada.