FHD0035

W Siemianowicach Śląskich 21 maja odbył się mecz towarzyski Polska-Austria. Jedną z atrakcji spotkania były najmłodsze tancerki z sosnowickiej grupy Super Gimone.

Szalona sosnowiecka grupa swoimi pokazami i wyglądem skradła serca nie tylko kibiców i organizatorów ale także obu reprezentacji. Efektem tego występu jest propozycja oprawy finałów Mistrzostw Polski w hokeju na trawie rozgrywanych pod koniec czerwca. Z punktu widzenia kronikarzy warto wspomnieć iż nasza reprezentacja pokonała gości 4-0.

Aktualności

11-08-2020

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami edycja 2020-2021

Do 31 sierpnia 2020 r. organizacje pozarządowe mogą składać oferty konkursowe w ramach programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” w edycji 2020-2021. Pierwotny termin upływał 7 sierpnia. Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/rodzina/asystent-osobisty-osoby-z-niepelnosprawnosciami-edycja-2020-2021--wydluzony-termin-skladania-ofert

Czytaj więcej

06-08-2020

Warsztaty doskonalenia Kobiecych Talentów

Zapraszmy na bezpłatne zajęcia dla kobiet w każdym wieku, pozwalające na zewnętrzną przemianę i stworzenie wewnętrznej równowagi, harmonii i ładu. Każda z nas jest absolutnie niepowtarzalną jednostką i każda z nas radzi sobie w inny sposób ze zmianami, nowymi wydarzeniami, czy codziennymi problemami. Warsztat doskonalenia kobiecych talentów powstał po to, aby móc zebrać nasze doświadczenia, umiejętności i zrobić z nich...

Czytaj więcej

06-08-2020

Warsztat pracy w procesie Coachingowym

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia pracy z Coachingiem prowadzone przez Stowarzyszenie Szkoły Kształcenia Inteligencji! Warsztaty powstały z myślą o osobach interesujących się tematyką pracy metodą procesu Coachingowego. Podczas spotkań będzie można doświadczyć na własnej skórze czym jest Coaching, w jaki sposób działa, jakie korzyści wynikają z stosowania tej metody w różnych kontekstach oraz miejscach.

Czytaj więcej

06-08-2020

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

Serdecznie zapraszamy do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju.

Czytaj więcej

05-08-2020

Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman

Ruszył nabór zgłoszeń do Jubileuszowej X Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman. 4 sierpnia ruszył nabór zgłoszeń do Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman. Otrzymują ją osoby szczególnie zasłużone w działania na rzecz dzieci. Nagroda to dowód uznania dla nich, ale też sposób pielęgnowania pamięci o Alinie Margolis-Edelman, wybitnej lekarz i społecznik, założycielce Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), która całe swoje życie...

Czytaj więcej

05-08-2020

Spacer teatralny - Tajemnicze Zagórze

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny spacer teatralny po Sosnowcu. Tym razem będzie to wędrówka po tajemniczym Zagórzu. Początek o godzinie 10.00. Zagórze należy do najstarszych miejscowości Zagłębia Dąbrowskiego. Pierwsze zapiski o „villa Zagore” pochodzą z roku 1228, ale już na długo wcześniej funkcjonowała tutaj osada hutnicza, w której wytapiano ołów i srebro. Podczas wycieczki zobaczymy to szczególne miejsce.

Czytaj więcej

31-07-2020

Darmowe poradniki prawne w wersji elektronicznej przygotowane przez Stowarzyszenie DOGMA

  W ramach współpracy z Urzędem Miejskim w Sosnowcu  - w związku z realizacją zadania publicznego tj. prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej, Stowarzyszenie DOGMA przygotowało w wersji elektronicznej ulotki, plakaty, broszury oraz poradniki prawne opracowane dla mieszkańców Sosnowca.

Czytaj więcej

30-07-2020

Asertywność w zespole. Przywództwo w NGO – 27 sierpnia 2020 r.

Szkolenie stacjonarne w ramach projektu “Z prawem na Ty!”. Na szkoleniu nauczycie się, jak być asertywnym przywódcą w organizacji pozarządowej.

Czytaj więcej

28-07-2020

Spacer teatralny "Śladami 25 tysięcy mieszkańców Sosnowca"

W czwartek 30 lipca o godzinie 17 rozpocznie się kolejny spacer teatralny literacko-historyczny zatytułowany "Śladami 25 tysięcy mieszkańców Sosnowca".

Czytaj więcej

23-07-2020

Konkurs - "Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO"

  "Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO” – to konkurs skierowany do organizacji pozarządowych, powołanych do realizacji - w ramach swej podstawowej działalności statutowej - zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej, tj. do związków stowarzyszeń, stowarzyszeń, fundacji, zarejestrowanych na terenie RP.

Czytaj więcej

23-07-2020

Spacer "Kiedy Ostrowy Górnicze były Niemcami"

W czwartek 23 lipca o godzinie 17 rozpocznie się pierwszy (z zaplanowanych dziesięciu) spacer teatralny literacko-historyczny "Kiedy Ostrowy Górnicze były Niemcami".

Czytaj więcej

22-07-2020

Konsultacje społeczne z NGO - Ustanowienie Stypendiów Sportowych

Konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi projektu Uchwały w sprawie ustanowienia Stypendiów Sportowych Miasta Sosnowca. Konsultacje prowadzone będą w okresie 27 lipca 2020 roku do dnia 3 sierpnia 2020 roku. 

Czytaj więcej

20-07-2020

Konkurs „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej” 2020

Departament Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wraz z Partnerami projektu, Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Europejskim Domem Spotkań – Fundacją Nowy Staw, realizuje coroczny ogólnopolski konkurs „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej”, mający na celu wyróżnienie podmiotów, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem.

Czytaj więcej

20-07-2020

Polsailing Sosnowiec

         Polski Związek Żeglarski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki zapraszają rodziców i dzieci na bezpłatne zajęcia z żeglarstwa.

Czytaj więcej

14-07-2020

Odwiedź wystawę "Sztuka Dobra" i wesprzyj osoby niepełnosprawne

    Od 17 do 31 lipca w Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec można obejrzeć wyjątkową wystawę obrazów, przedmiotów użytkowych i dekoracji.

Czytaj więcej

14-07-2020

Stowarzyszenie Kocia Becia - Poznajcie ich Bliżej!

Cykl Wywiadów z Sosnowieckimi Organizacjami Pozarządowymi – Poznajcie ich Bliżej!   Drugi wywiad z Naszego cyklu przeprowadziliśmy z Panią Beatą Jankowską – prezesem Stowarzyszenia Kocia Becia.

Czytaj więcej

03-07-2020

Złoty dublet Sosnowieckich Orląt

W tym roku, jak we wszystkich sportach, nie udało się dokończyć w normalnym trybie zawodów rangi mistrzowskiej, także hokeistom na trawie. Sosnowiczanie w roku 2020 bronili złotych medali w rozgrywkach dziewcząt i chłopców w kategorii U-12.

Czytaj więcej

30-06-2020

Kto w 2020 r. może nie składać sprawozdań finansowych za 2019 rok.

Obowiązki związane ze sprawozdaniami finansowymi to obowiązki niemal wszystkich organizacji pozarządowych. Można jednak wydzielić dwie grupy organizacji, których te obowiązki nie dotyczą.

Czytaj więcej

30-06-2020

Dziś (30 czerwca) ostatni dzień na sporządzenie i podpisanie sprawozdania finansowego za 2019 rok

W 2020 r. z powodu koronawirusa przesunięto terminy sprawozdawcze. Jednak przesuniętych terminów też należy pilnować. Właśnie dziś upływa jeden z nich. Jeśli więc w marcu, w standardowym terminie, nie sporządziliście i nie podpisaliście sprawozdania finansowego, to musicie zrobić to teraz.

Czytaj więcej

26-06-2020

Upływa termin na sporządzenie i podpisanie sprawozdania finansowego organizacji pozarządowych

W czerwcu 2020, nietypowo, upływa termin na sporządzenie i podpisanie sprawozdania finansowego organizacji pozarządowych. Co nie oznacza, że niektóre NGO-sy nie są już na dalszym etapie obowiązków sprawozdawczych. Zbieramy i przypominamy informacje o sprawozdaniach finansowych istotne dla tych, którzy je dopiero szykują, jak i dla będących na finiszu.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie aktualności

Wydarzenia

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie

Przypominamy, iż od początku 2019 roku z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego może skorzystać każda osoba, której nie stać na uzyskanie odpłatnej porady i która złoży stosowne oświadczenie.

więcej

Program darmowej pomocy prawnej

W 2019 roku po raz kolejny w Sosnowcu działa program darmowej pomocy prawnej. Wsparcie można będzie uzyskać w ośmiu punktach na terenie całego miasta.

więcej